Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest to zabieg oczyszczania skóry za pomocą specjalnego urządzenia, które wytwarza fale ultradźwiękowe i wibracje o wysokiej częstotliwości, zapewniając usunięcie martwych komórek skóry i odmłodzenie zewnętrznej warstwy skóry.

Innymi słowy, peeling taki jest rodzajem powierzchownego peelingu mechanicznego wpływającego na martwą zrogowaciałą warstwę skóry w celu jej natychmiastowego złuszczenia. Jest to procedura potrójnego działania, która pomaga usunąć zanieczyszczenia z powierzchni skóry, odblokować pory i złuszczać martwe komórki skóry. Fale ultradźwiękowe zapewniają głęboką penetrację aktywnych składników do skóry, wzbogacając ją w składniki odżywcze. Wibracja działa również jako masaż przyspieszający produkcję kolagenu. Peeling kawitacyjny jest uznawany przez ekspertów za jeden z najdelikatniejszych zabiegów oczyszczających twarz, który może znacznie zmniejszyć trądzik, oczyścić zatkane pory, wygładzić zmarszczki, poprawić hemodynamikę oraz zapewnić głębokie nawilżenie i efekt liftingu, wpływając tylko na zewnętrzną warstwę skóry, nie uszkadzając jej. Zabieg zwiększa metabolizm dostarczając tlen i ważne składniki odżywcze do komórek skóry.

Taki peeling należy wykonywać nie częściej niż dwa razy w miesiącu dla skóry tłustej lub raz na 3 miesiące dla skóry suchej.

W zależności od indywidualnych cech skóry dla niektórych klientów może wystarczyć jeden zabieg rocznie. Więcej informacji o tej metodzie pielęgnacji skóry można przeczytać na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/kosmetologia/peelingi/peeling-kawitacyjny. Ponieważ jest to bardzo delikatny peeling skóry, można go wykonywać o każdej porze roku bez ryzyka wystąpienia pourazowej pigmentacji skóry lub innych niepożądanych powikłań. Jednak wielu lekarzy ma ambiwalentny stosunek do peelingu kawitacyjnego, argumentując, że wpływ ultradźwięków na organizm człowieka nie został do końca zbadany. Dlatego zaleca się wykonywanie tej procedury maksymalnie dwa razy w roku. Oczyszczanie twarzy za pomocą ultradźwięków to natychmiastowy środek na matową skórę twarzy z niedoskonałościami.

You may also like...