Jak przygotować skórę do zabiegu depilacji?

Nogi są najczęściej najmniej wrażliwym obszarem naszego ciała, który ma tę zaletę, że można na nich zastosować wszystkie metody usuwania włosków. Woski, depilatory elektryczne, maszynki do golenia, depilatory laserowe, światło pulsacyjne czy kremy do depilacji.

Istnieje szeroki wybór sposobów na pozbycie się niechcianych włosków z nóg. Przed wybraniem odpowiedniej metody usuwania włosów ważne jest, aby przestrzegać kilku wskazówek. Przed każdą depilacją szczególnie ważne jest, aby zastosować zabieg złuszczania dzień przed depilacją. Wykonuje się go za pomocą rękawicy do masażu i peelingu. Peeling usuwa martwe komórki i wrośnięte włoski, aby odpowiednio przygotować skórę do depilacji. Depilację nóg należy wykonywać najlepiej po ciepłej kąpieli lub prysznicu, ponieważ pory skóry są rozszerzone, a włosy łatwiej jest usunąć.

Ponadto należy oczyścić skórę z wszelkich płynów, balsamów i kremów. Po zabiegu depilacji nie zaleca się wystawiania skóry na słońce przez następną dobę.

Teraz pozostaje nam tylko wybrać odpowiednią metodę depilacji. Kremy do golenia lub depilacji to najszybsze i najprostsze metody usuwania niechcianych włosków, a przede wszystkim są bezbolesne. Z drugiej strony twoje włosy odrastają bardzo szybko i często ciemniejsze i bardziej ostre. Najbardziej wygodną metodą usuwania niechcianych włosków jest depilacja woskiem. Gorący wosk, ciepły wosk, zimny wosk, wosk niepaskowy lub paskowy, woski do depilacji są liczne i zróżnicowane rodzajowo. Zimny wosk jest zalecany osobom z problemami z krążeniem krwi. Do depilacji nóg zaleca się ciepły wosk z nakładanymi paskami, który jest najłatwiejszy do nałożenia i usunięcia.

Wosk roll-on pozwala łatwo rozprowadzić odpowiednią ilość wosku na skórze. Po prostu nałóż wosk w wybrane miejsce, a następnie nałóż pasek tkaniny i dociśnij, aby wosk dobrze przylegał do paska, a następnie oderwij pasek szybkim i zdecydowanym ruchem w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów. Woskowanie oferuje od 3 do 4 tygodni spokoju z niechcianymi włoskami.

You may also like...