Wygodny materac dopasowany do naszych potrzeb

Z pewnością w naszym życiu ważne jest doby spokojny sen, dlatego też warto musimy zadbać o dobre warunki w naszej sypialni. Z pewnością dobrym pomysłem będzie przewietrzenie sypialni przed snem.

Bardzo ważne będzie także wygodne łózko, wiele osób woli większe łoża, inni starają się ograniczyć wielkość, aby zmieściło się więcej mebli, szafek. Najlepszym pomysłem będzie łózko drewniane, które będzie wytrzymałe i solidne. Wiele osób, wybierając łóżko do sypialni, główną wagę przykłada do korpusu łóżka zamiast do materaca. Jednak wygodne materace to podstawa dobrego spania. Mamy do wyboru materace zarówno sprężynowe, jak i gąbkowe. Jednak zdecydowanie zdrowsze są sprężynowe, średnio twarde lub twarde. W tym przypadku możemy liczyć na dobra wentylację łózka. Zazwyczaj ich środek wykonany jest z wyściółki oraz gąbki ochronnej. Najzdrowsze są materace sprężynowe ze sprężynami kieszonkowymi. Każda, schowana w oddzielnej kieszonce, pracuje samodzielnie, dzięki czemu idealnie cały materac dopasowuje się do kształtu ciała. Można zakupić materace o sprężynach kieszeniowych jednostrefowych albo o kilku strefach twardości.

Ta druga opcja jest doskonale dopasowana do kształtu ciała i do nacisku, który powoduje na materacu.

Dlatego też bardzo często materace ze sprężynami kieszeniowymi, dodatkowo wyłożone gąbką lateksową, zaliczane są do materacy zdrowotnych, rehabilitacyjnych. Dla osób ciężkich nie do końca takie materace nadają się idealnie, gdyż są one zazwyczaj o średniej twardości. Dobrym wyborem będzie także materac termostatyczny, w odróżnieniu od materaca kieszeniowego będzie on podpierał nasze ciało w każdym punkcie. Jednak w tym przypadku nie będzie występowała wentylacja, dlatego też możemy czuć ciepło, będzie to mało komfortowe zwłaszcza latem. Warto przed zakupem sprawdzić ceny, także w sklepach internetowych, jednym ze sklepów który posiada bardzo duży wybór, jak również bardzo przystępne ceny jest Anhel. Znajdziemy tam materace wielu uznanych producentów w różnych rozmiarach, oraz o różnej twardości.

You may also like...