Przed założeniem konta bankowego warto sprawdzić rzeczywiste koszty prowadzenia rachunku

Kiedy sykamy dobrego banku w którym chcemy trzymać nasze pieniądze, warto będzie zorientować się jakie usługi oferuje dany bank, oraz jakie są opłaty za prowadzenie rachunku.

Najczęściej otwierane są rachunki oszczędnościowo rozliczeniowe. Są to rachunki na które wpływa wynagrodzenie, z którego robimy opłaty, ale także możemy założyć lokatę oszczędnościową. W naszym kraju mamy do wyboru banki państwowe, prywatne, SKOKI i banki spółdzielcze. Wszystkie te instytucje finansowe oferują rachunki typu ROR. Jednak różnią się jeżeli chodzi o opłaty, które mogą dotyczyć nie tylko opłat za samo prowadzenie rachunku, mogą to być także opłaty za wydanie karty bankomatowej, czy też za przelewy. Wielkość opłat za przelewy może różnić się w zależności od rodzaju przelewu, przykładowo przelewy podatkowe i ubezpieczeniowe mogą być nieco droższe. Wiele osób zwraca uwagę na ilość bankomatów z których można skorzystać w okolicy domu, pracy czy też popularnych centrów handlowych. Można także sprawdzić ile placówek znajduje się w naszym mieście. Pomimo że obecnie korzysta się głównie z płatności internetowych, w przypadku uszkodzenia czy zgubienia karty placówka bankowa będzie bardzo pomocna.

Często na wydanie nowej karty możemy czekać tydzień czasu, wówczas nie mamy dostępu do naszych pieniędzy, ale możemy je wypłacić w oddziale.

Jednak wielu klientów unika wypłat i zakładania lokat w placówce, ze względu na wyższe koszty operacji niż za pomocą konta internetowego. Ze względu na różne opłaty i usługi jakie oferują poszczególne placówki bankowe warto się zastanowić wybierając rachunek bankowy – jaki bank? Można wystąpić także o kredyt odnawialny, jeżeli potrzebujemy dodatkowego zastrzyku pieniędzy. Obecnie o kredyty tego rodzaju możemy występować przy pomocy naszego konta internetowego, co z pewnością jest dużym ułatwieniem. Warto zwrócić uwagę jak bank zabezpiecza transakcje, czasem będzie to kartka z tokenami jednorazowymi, i potwierdzeniem za pomocą SMS, może być to także aplikacja na urządzenia mobilne za pomocą której będziemy potwierdzali wszystkie operacje bankowe.

You may also like...