Gdzie możemy nauczyć się podstaw kitesurfingu?

Kitesurfing jest coraz popularniejszym sportem wodnym, który możemy uprawiać w ośrodkach nadmorskich.

W tym przypadku korzystamy z siły wiatru, wykorzystujemy latawiec, który jest trzymamy za pomocą drążka, który podłączony jest do latawca za pomocą linek. Dzięki temu mamy możliwość sterowania ustawieniem latawca względem wiatru, zatem możemy wybierać kierunek. Początki kitesurfingu to rok 1994, kiedy powstały pierwsze próby łączenia surfingu z windsurfingiem. Obecnie wykorzystywany jest lekki, profesjonalny sprzęt, który pozwala osiągać duże prędkości, łatwiej wzbijać się w powietrze.

Gdzie możemy nauczyć się podstaw kitesurfingu?

Szkoła kitesurfingu w El Gouna niedaleko Hurghady

Do uprawiania kitesurfingu potrzebne są odpowiednie warunki, silniejszy wiatr, ważne jest także ukształtowanie terenu, może być to przykładowo długa równa plaża, jak również odpowiednie ukształtowanie dna morskiego, które będzie sprawiało, iż fale nie będą zbyt wysokie. Dzięki temu będziemy mieli odpowiednie warunki, aby poruszać się na desce z latawcem. Wiele osób, które chcą spróbować tego sportu, ma możliwość znalezienia ośrodków treningowych w wielu miejscach na całym świecie. W Egipcie w miejscowości El Gouna niedaleko Hurghady znajdziemy ośrodek, który może nauczyć nas kitesurfingu, z pewnością jest to bardzo ciekawy pomysł na wakacyjny pobyt w Egipcie. Znajdziemy też instruktorów, którzy mówią po polsku, a także w innych językach, którzy będą mogli nauczyć nas podstaw tego ekscytującego sportu.

W ośrodku szkoleniowym otrzymamy całe niezbędne wyposażenie, piankę, deskę, latawiec. Pod okiem instruktorów będziemy mogli ćwiczyć zachowanie równowagi, kierowanie latawcem. Oczywiście instruktorzy będą czuwali na nas z pobliskiej motorówki, zatem jeżeli wpadniemy do wody, szybko nas wyciągnął, poinstruują w jaki sposób obsługiwać latawiec i utrzymywać równowagę. Warto zwrócić uwagę, iż ośrodek położony jest w miejscu, w którym możemy liczyć na odpowiedni wiatrem, jest to także o miejsce ze sprzyjającym ukształtowaniem terenu do uprawiania kitesurfingu.

W pobliżu znajduje się popularna miejscowość turystyczna hurghada kitesurfing w El Gouna to możliwość wypadu z tej bazy turystycznej na szybkie lekcje pływania na desce z latawcem. Oczywiście na miejscu w El Gouna możemy także skorzystać z luksusowego hotelu, wyżywienia, zatem może być to doskonały pomysł na urlop.

You may also like...