Gdzie są prawdziwi mężczyźni?

Już w poprzednim stuleciu zaszły znaczące zmiany w podziale ról społecznych. Przez setki lat były przypisane poszczególnym płciom, po pierwszej wojnie światowej podział ten zaczął zanikać. W XXI wieku niewiele jest nieaktywnych zawodowo pań domu. Swoje pracujące żony w obowiązkach wspierają panowie, którzy nie wstydzą się pomocy w kuchni czy opiece nad dziećmi. Gdzieś po drodze zaginął kult twardziela, pojawił się natomiast nowy ideał mężczyzn. W zależności od potrzeb służy on silnym ramieniem lub staje się emocjonalnym wrażliwcem. Pytanie tylko, czy relacje damsko-męskie na tym korzystają.

Oczekiwania kobiet

Współczesne kobiety nie są już tak bardzo zależne od mężczyzn, jak to miało miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Co więcej, niektóre z nich zarabiają lepiej od swoich partnerów, przez co cierpią ich relacje z mężczyznami. Samodzielne finansowo i pod każdym innym względem przedstawicielki płci pięknej mają wygórowane oczekiwania względem swoich potencjalnych towarzyszy. Panowie ci mają być raz silni, jak delikatni. Nie powinni być słabi, ale zgrywanie macho też jest źle widziane. Przez setki, a nawet tysiące lat, kobiety stały w cieniu.

Kiedy z niego wyszły, to w ciągu zaledwie kilku dekad zdobyły prawa wyborcze, a niektóre z nich zajmują dzisiaj najważniejsze stanowiska w życiu publicznym. Mężczyźni mają nomen omen prawo, by w tych nowych realiach się trochę pogubić. Sprawy nie ułatwiają zmieniające się jak w kalejdoskopie oczekiwania ich partnerek. Relacje damsko-męskie chyba nigdy nie były tak złożone, jak w obecnie. Dawniej ich nawiązywaniu oraz utrzymaniu sprzyjały normy społeczne oraz wyraźny podział ról. Każdy wiedział, co ma robić. Z jednej strony tłamsiło to kreatywność i oryginalność. Z drugiej zapewniało spokój i oparcie.

Mężczyzna prawdziwy, czyli jaki?

Ludzie są różni, więc termin prawdziwego mężczyzny też można włożyć między bajki. Gdyby jednak uprzeć się na stworzenie jakiejś mglistej teorii na ten temat, najłatwiej byłoby poszukać cech utożsamianych z męskością. Siła fizyczna to wciąż atut przedstawicieli tej mniej urodziwej płci. Przy okazji nie sposób jednak zauważyć, że współcześni mężczyźni to prawdziwi pięknisie na tle swoich przodków. Na tej trosce o wygląd relacje damsko-męskie mogą korzystać, kobiety cenią bowiem panów dbających o prezencję. Problem pojawia się wówczas, gdy mężczyzna spędza w łazience więcej czasu niż jego partnerka. Atrakcyjny wygląd to zatem jedna z pożądanych cech, choć niekoniecznie walor typowej męskości. Jest nim natomiast stabilność emocjonalna.

Kobietom jak wiadomo zdarza się kuleć na tym polu, oczekują więc od męża czy chłopaka solidnego oparcia. Twardy mężczyzna zawsze pomoże i nie da się złamać. Dawniej oczywiste było, że ,,chłopaki nie płaczą”. Dzisiaj kobiety namawiają mężczyzn do bycia bardziej świadomym swoich emocji. Dzięki temu panowie odreagowują stres i są mniej zagrożeni zawałem. Problem w tym, że bardzo emocjonalny facet może kobietę przytłoczyć. W jednym domu nie ma miejsca na zbyt wiele ekspresyjnie wyrażanych uczuć.

Zobacz blog o uwodzeniu, dzięki któremu nauczysz się skutecznie flirtować https://www.uwodzenie.org/ – dowiedz się więcej

You may also like...