Jak wyczyścić ekspres do kawy?

Jeśli kawa ma gorzki lub wodnisty smak, może to być spowodowane zabrudzeniem ekspresu.

Dlatego należy go czyścić w regularnych odstępach czasu. Ważne jest, aby dokładnie przestrzegać specyfikacji producenta. To skuteczny sposób, aby jak najdłużej cieszyć się ekspresem do kawy. Urządzenia są zazwyczaj łatwe w obsłudze, mogą przygotować prawie wszystkie rodzaje kawy, ale są przez to stosunkowo drogie. Tym bardziej ważne jest, wybrać profesjonalne środki do czyszczenia.

Jak wyczyścić ekspres do kawy?

Jak stosuje się odkamieniacze do ekspresów?

Jeśli chcesz wyczyścić swój ekspres do kawy, można zastosować się do kilku wskazówek. Z instrukcji obsługi dowiemy się, który odkamieniacz jest odpowiedni dla tego ekspresu i które zdejmowane części ekspresu można myć w zmywarce. Zdejmowane części metalowe, takie jak spieniacz do mleka, należy po każdym użyciu opłukać wodą. Aby zapobiec osadzaniu się kamienia, zaleca się czyszczenie ich w określonych odstępach czasu za pomocą zalecanego odkamieniacza. Niektóre urządzenia wskazują również, kiedy należy odwapnić maszynę. Często jednak trzeba do tego użyć specjalnych odkamieniaczy producenta.

Woda z kranu, z której parzona jest kawa, zawiera wapno. Z biegiem czasu osiada ono w urządzeniu, zwłaszcza w zbiorniku na wodę, nie można osadu łatwo usunąć. W tym przypadku pomaga dedykowany odkamieniacz, który przepuszczamy przez maszynę. Wiele ekspresów posiada specjalny program czyszczenia. Wlewamy określoną ilość odkamieniacza do zbiornika na wodę razem z zalecaną ilością wody. Włączamy ekspres do kawy, ustawiamy program czyszczenia lub standardowy program dla kawy. Następnie należy spłukać ekspres czystą wodą, aby usunąć pozostałości odkamieniacza. Zalecane są co najmniej dwa procesy płukania.

Jeżeli poszukujemy profesjonalnych środków do czyszczenia, odkamieniania ekspresu warto wybrać odkamieniacz w płynie nivona. Jest to profesjonalny środek, który możemy zastosować w różnych ekspresach. Odkamieniacz pozwala na udrożnienie ekspresu, przyczyni się do zmniejszenia zużycia prądu, wyczyści wszystkie pojemniki, rurki. Dzięki temu poprawi się smak kawy.

You may also like...