Ogranicz węglowodany – odchudzaj się zdrowo

Dieta o niskiej zawartości węglowodanów to dieta, w której węglowodany są redukowane i częściowo zastępowane tłuszczem i białkiem.

Często polega to na zastępowaniu węglowodanów, które zawierają ciastka, słodycze, napoje bezalkoholowe, biały chleb, biały ryż, makaron i przetworzone produkty ziemniaczane. Równowaga między makroskładnikami odżywczymi (węglowodanami, białkiem i tłuszczem) jest bardzo ważna jednak obecnie widzimy że wiele osób źle się odżywia. Kiedy zaczynamy się dobrze odżywiać warto także zacząć ćwiczyć, aby wspomóc proces odchudzania. W diecie w której rezygnujemy z dużej ilości węglowodanów problemem jest uczucie łaknienia, ciężko będzie nam się będzie przyzwyczaić do braku białego pieczywa w codziennym menu. Powodem, dla którego zmiana ta wymaga czasu, jest to, że przez lata spożywałeś stałe węglowodany i dlatego twoje ciało zapomniało, jak spalać tłuszcz. Dieta niskowęglowodanowa drastycznie zmniejsza spożycie węglowodanów – ale pokarmy wysokobiałkowe i tłuste są prawie nieograniczone.

Ogranicz węglowodany – odchudzaj się zdrowo

Ma to na celu zapewnienie, że organizm pozyskuje energię głównie z tłuszczów i białka, a nie z węglowodanów.

Jeśli spożycie węglowodanów wynosi mniej niż 100 gramów dziennie, nazywa się to dietą o niskiej zawartości węglowodanów. Szczególnie wieczorem ważne jest, aby jeść potrawy o niskiej zawartości węglowodanów, ponieważ spalanie tłuszczu nie jest blokowane przez noc. Potrawy z tego planu diety niskowęglowodanowej świetnie nadają się do jedzenia, dzięki czemu możesz zjeść trochę więcej niż zwykle. Ta dieta nie koncentruje się na diecie niskokalorycznej, ale na diecie związanej z białkami. Oznacza to, że plan odżywiania o niskiej zawartości węglowodanów może być indywidualnie dostosowany do twoich osobistych potrzeb energetycznych i uzupełniony innymi pokarmami zgodnie z dietą o niskiej zawartości węglowodanów. Przegląd listy zakupów diety niskowęglowodanowej jest dostępny tutaj. Diety mogą wspomagać także różnego rodzaju tabletki na odchudzanie ranking, dzięki czemu cały proces będzie przebiegał sprawniej. Warto zaopatrywać się w nie w sprawdzonych miejscach, takich jak apteka, czy też renomowany sklep.

You may also like...