Wyjątkowy smak wędlin i kiełbas z dziczyzny
Wiele osób uważa że niektóre potrawy mają najlepszy smak o określonej porze roku. Podobnie jest ze dziczyzną, która to inaczej smakuje o każdej porze roku.
Według smakoszy dziczyzna najsmaczniejsza jest i posiada najbardziej intensywny zapach w okresie jesienno-zimowym, kiedy to dzikie zwierzęta żyjące w lasach odżywiają się tym, co daje im natura. Grzyby, jagody czy świeża kora drzew to wszystko ma wpływ na smak, jaki posiadać będzie upolowana dziczyzna i przede wszystkim na jej wygląd. Obecnie na ucztach weselnych i biesiadach rodzinnych, wystawnych, czasami można spotkać na stole dziczyznę przyrządzaną w ziołach lub sosach, co jest rajem dla podniebienia.
Z pewnością dziczyzna swoją popularność zawdzięcza wyjątkowemu smakowi. Cechuje się duża ilością białka, jak również mięso jest chudsze od mięsa zwierząt hodowlanych.
Do niedawana nie każdy ma możliwość skosztowania dzikiej zwierzyny i tylko restauracje czy karczmy, oferujące posiłki według staropolskiej kuchni, były szansą na spróbowanie, czym jest dziczyzna i jak bardzo różni się od zwykłego hodowlanego mięsa. Z pewnością mięso ze zwierząt żyjących dziko jest wolna od antybiotyków, czy też innych substancji które przyśpieszają wzrost zwierząt hodowlanych. Już od wielu lat dziczyzna stanowiła rarytas tradycyjnej polskiej kuchni. Ważne jednak jest, by została dobrze przyrządzona. Odpowiednio doprawiona i przygotowywana, może okazać się hitem domowej uczty i stać się jednym z pożądanych posiłków podczas różnych domowych uroczystości. Dużą zaletą jest to, że dziczyzna zawiera mało cholesterolu, zatem może spożywać ją wiele osób. Wysokiej jakości wyroby z dziczyzny można nabyć w sklepie https://lesniczowka.net. Najczęściej na stołach spotykamy wyroby z jelenia, sarny i dzika. Ale także miesza się także mięsa w celu uzyskania lepszego smaku. Czasem można także spotkać dziczyznę z dodatkiem delikatniejszej wieprzowiny, co nadaje mięsu delikatniejszy ale zarazem oryginalny smak, którego nie doświadczymy w przypadku mięsa ze zwierząt hodowlanych.