Odbudowywanie nieruchomości

Zanim otrzymamy odszkodowanie od ubezpieczyciela za dom albo mieszkanie, które jest zniszczone to trzeba będzie oszacować te straty. Jak to zrobić?

Nie da się zrobić tego bez fachowej wiedzy, której często niestety nie mamy i nie wiemy jak za to wszystko się zabrać. jeśli nie wykonamy wyceny szkód to ubezpieczyciel nie da nam pieniędzy. Co zrobić w takiej sytuacji? Trzeba będzie zlecić wartość odtworzeniową u rzeczoznawcy majątkowego. Dla takiej osoby to nie jest wielki problem, bo zajmuje się tym, na co dzień. Wie jak wyliczyć potrzebne do odtworzenia stanu nieruchomości sprzed szkody materiały. To ważne, bo materiały się zmieniają pod względem ceny, dlatego trzeba to wszystko sprawdzać na bieżąco. Jeszcze pozostaje problem z usługami. Koszty usług w różnych regionach kraju są różne, dlatego trzeba będzie wiedzieć jak zająć się taką wyceną żeby była w stu procentach rzetelna, a wtedy wszyscy będziemy z niej zadowoleni. Musimy pamiętać, że wartość odtworzenia jest bardzo ważna dla ubezpieczyciela i jeśli nie będzie wykonana rzetelnie to można mieć problemy. Nie można się na odszkodowaniu wzbogacić, dlatego nie opłaca się tutaj nic kombinować, dlatego trzeba korzystać z oferty kogoś, kto jest w stanie nam pomóc.


Wycena odtworzenia nieruchomości

Trzeba będzie skontaktować się z rzeczoznawcą i powiedzieć mu, co konkretnie się dzieje i co trzeba zrobić. Wtedy rzeczoznawca będzie wiedział, o jaki rodzaj nieruchomości chodzi i w ten sposób łatwiej się do tego wszystkiego przygotuje. My chcemy żeby była to oszacowana we właściwy sposób wartość, dlatego kontaktujemy się z kimś, kto bardzo dobrze się na tym zna, a wtedy będziemy bardzo zadowoleni. Chcąc wiedzieć, jaka jest wartość odtworzeniowa nieruchomości trzeba od razu skontaktować się z osobą, która zajmuje się taką wyceną. W ten sposób otrzymamy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Nie znamy się na tym, dlatego chcemy polegać na kimś, kto się na tym bardzo dobrze zna. Właśnie na takiej specjalistycznej pomocy nam bardzo zależy.

You may also like...