Czy warto zainwestować w oklejenie samochodu folią?

Zmiana koloru samochodu to dość poważna inwestycja.

Szczególnie jeszcze kilka lat temu, gdzie najczęściej wybieraną metodą zmiany koloru samochodu było jego malowanie u profesjonalnego lakiernika. Jest to proces przede wszystkim czasochłonny i drogi. Od niedawna coraz bardziej popularne staje się oklejanie samochodów folią w dowolnie wybranym kolorze. Może to być zarówno folia matowa, w połysku, bezbarwna lub nawet zmieniająca kolor pod wpływem temperatury. Folie ochronne są najczęściej bezbarwne i decydują się na nią właściciele drogich pojazdów, których kwota często przekraczała sześciocyfrowe liczby.

Czy warto zainwestować w oklejenie samochodu folią?

Czy taka folia ma rację bytu?

Jakie są zalety zaaplikowania folii ochronnej na pojazd? Odpowiedzi na to i inne pytania znajdziesz w dalszej części tego artykułu.
Drogie samochody mają to do siebie, że ich lakier jest niezwykle przyjazny dla oka. Dobór koloru ze specjalnej palety barw producenta sprawia, że auta wygląda niesamowicie. Jednak istnieje bardzo duże ryzyko, że podczas codziennego użytkowania samochodu może dojść do jego zarysowania, mogą pojawić się także odpryski od kamieni w przedniej części nadwozia. Jest na to szczególnie wygodne rozwiązania, a mianowicie folie ochronne, które mogą zostać zaaplikowane na najbardziej narażone elementy karoserii. Folia ochronna sprawia, że wszelkie rysy i odpryski pozostają jedynie na niej, mówiąc inaczej, folia ochronna chroni pojazd przed niewielkimi uszkodzeniami, które czyhają na elementy karoserii każdego dnia na drodze. Folie takie są w pełni bezpieczne i nie zmieniają w żaden sposób oryginalnego lakieru. Ponadto, droższe folie z najwyższych półek są w stanie samoczynnie się regenerować pod wpływem polania ich gorącą wodą. Aplikacja takich folii jest dość trudna, dlatego też warto powierzyć nasze auto specjalistom. Jeśli interesuje Cię taka usługa, sprawdź foliowanie samochodu cena Wrocław czy jest to w zasięgu Twojego portfela, czy jednak musisz odłożyć jeszcze trochę pieniędzy.

You may also like...