Nowoczesne techniki izolacji budynków

Pianka poliuretanowa posiada bardzo dobre właściwości izolujące, podczas zasychania rozszerza się, dzięki temu może dostać się w trudno dostępne miejsca.

Z pewnością warto wykorzystać to kiedy ocieplamy nasze poddasze, w tym przypadku jest to najlepszy rodzaj ocieplenia, dodatkowo warto zwrócić uwagę iż jest to też świetny pomysł na izolacje przed wodą. Zaschnięta pianka tworzy jednolitą warstwę, jest ona bardzo wytrzymała, jest odporna na temperaturę. Dodatkowo jej zaletą jest nierównomierna powierzchnia co przekłada się na bardzo dobrą izolację akustyczną. Z pewnością pianka w przypadku poddasza sprawdzi się lepiej niż wykorzystywana kiedyś wata izolacyjna czy też styropian które nie zawsze dokładnie wypełnił wszystkie miejsca

Nowoczesne techniki izolacji budynków

Izolacja i ocieplanie poddaszy w Białymstoku przy pomocy pianki

Oczywiście w Białymstoku jak i w całej Polsce znajdziemy wiele firm które realizują takie usługi jak ocieplanie ścian i poddaszy, warto zwrócić uwagę iż poddasze będzie wyjątkowym miejscem, ponieważ może być szczególnie narażone na wilgoć. Nawet niewielkie nieszczelności w naszym dachu mogą spowodować iż z czasem na poddaszu może pojawić się woda. Pianka będzie miała za zadanie zatem nie tylko ocieplenie, ale także dokładne zaizolowanie całej powierzchni, nie pozostawia ona punktów przez które mogłaby przenikać woda, zatem jest to świetne rozwiązanie w tym przypadku.

Z pewnością do zalet tego rodzaju rozwiązania będzie należała oszczędność czasu, pamiętajmy że w przypadku styropianu lub też waty, konieczne będzie docinanie, dopasowywanie poszczególnych elementów. W przypadku pianki możemy użyć specjalnych urządzeń do natrysków, które bardzo szybko pod ciśnieniem rozprowadzają piankę na całej powierzchni którą chcemy ocieplić i zaizolować. Tego rodzaju ocieplanie poddaszy cieszy się obecnie coraz większą popularnością ze względu także na niższe koszty.

Obecnie możemy liczyć na pomoc profesjonalnej firmy która wykona ocieplanie poddaszy w Białymstoku, dobierze odpowiednią grubość pianki. Czasem będzie można także nałożyć kilka warstw jeżeli będziemy chcieli otrzymać lepsze ocieplenie. Z pewnością dzięki temu będziemy pewni iż nasze poddasze będzie ciepłe, z drugiej strony w okresie letnim nawet w przypadku blachodachówki prawidłowo izolowane poddasze pozostanie chłodne.

You may also like...